• ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۸ بهمن
کد خبر :116417 زمان مخابره : ۱۳۹۰/۸/۱۷  - ۲۳ : ۵۷

همزمان با سراسرکشور؛
نهضت ملی حفظ قرآن دانش‌آموزی در خوزستان آغاز شد خبرگزاری رسا ـ مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان از آغاز طرح نهضت ملی و فراگیر حفظ قرآن کریم توسط دانش‌آموزان و فرهنگیان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اهواز، ‌رحمان فلاحی مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان در آیین آغاز اجرای طرح نهضت ملی و فراگیر حفظ قرآن دانش‌آموزی در خوزستان در تالار فردوسی اهواز اظهار داشت: در دهه ولایت شاهد آغاز طرح بزرگ قرآنی در نظام جمهوری اسلامی هستیم که همزمان با سراسر کشور در خوزستان نیز آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح از آذرماه در تمام مدارس آغاز به کار می‌کند، اظهار داشت: ‌حدود ۱۸۰ هزار دانش‌آموز و 6 هزار نیروی فرهنگی در این طرح شرکت می‌کنند که این طرح در مدارس از حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم آغاز خواهد شد.

فلاحی ادامه داد: ‌ابعاد و فواید این طرح بسیار گسترده است که از جمله آن می‌توان به ایجاد شرایط مناسب برای ترویج و تبلیغ قرآن کریم اشاره کرد.

این مقام مسؤول افزود: طرح مدارس قرآنی در راستای آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ قرآن و به کارگیری معارف آن ها در همه زمینه‌ها خصوصاً در ابعاد علمی، فرهنگی و تقویت مبانی اعتقادی اجرا شده است.

وی ادامه داد: شیوه صحیح و آسان خواندن قرآن را در مرحله نخست در این مدارس به دانش‌آموزان آ‌موزش می‌دهند و در مراحل بعدی به زوایای معارف قرآن پرداخته می‌شود.

فلاحی ادامه داد: دانش‌آموزان نباید فقط به خواندن ظاهری قرآن اکتفا کنند، نخستین گام و مقدمه تربیت قرآنی و مرحله ورود به معارف قرآنی، درست خواندن قرآن است، زبان قرآن زبان خاص و وحی الهی است و با هر گونه جابه‌جایی حرکت و اعراب آیه معنی آن تغییر می‌کند، بنابراین به صحیح خواندن قرآن بسیار تاکید شده است.

وی اظهار داشت: آموزش و پرورش مقتدر‌ترین و ارزشمند‌ترین نهادی است که باید مردم به آن توجه کنند و مدرسه به عنوان کانون فرهنگی محله شناخته می‌شود که در هر منطقه‌ای مدارس ما با همکاری بسیج، مدیر و روحانی محل باید پویا باشد.

مدیر کل آ‌موزش و پرورش خوزستان در پابان سخنان خود با اشاره به اهمیت مدارس قرآن، گفت: این مدارس دارای اهمیت ویژه هستند و مصمم هستیم که امسال ۷۲۲ مدرسه قرآنی به نحو مطلوب و شایسته و با استفاده از امکانات و در حد توان استان در این عرصه مهم فعالیت کنند./9458/پ202/ص
/ پايان خبر /

:کليدواژه ها
قرآن نهضت حفظ خوزستان

صفحه نخست   |   مشاهده کل اخبار   |   ارتباط با ما   |   درباره ما   |   نقشه سایت
.همه حقوق، ويژه خبرگزاری رساست. استفاده از مطالب با ذکر منبع«خبرگزاري رسا» بلامانع است
Copyright ©2009 RASA News Agency .All Right Reserved
هایپر مدیا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رسانی