Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا
شنبه ۲۶ آیان ۱۳۹۷ Saturday, November 17, 2018 - ساعت:
کلیه اخبار مرتبط با واژه یادداشت تحلیلی
سفرنامه اربعین | در پیاده روی اربعین چه گذشت

عراقی ها بسیار دوست دارند نظر ایرانی ها را درباره کشورشان بدانند. شاید به خاطر تاریخ دیرینه و همسایگی ما با آنها، این موضوع برای شان مهم است.
دوشنبه ۲۱ آیان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲:۱۱
یادداشت | پیام حضور زائران  اربعین از ۴۰ کشور  جهان

اربعین امسال، برخی زوار و مواکب با نصب تصاویر شهدای مظلوم یمن تلاش کرده اند دنائت و پستی سیاست رسانه ای کشورهای غربی را در بی تفاوتی آنها به کشتار مظلومانه مردم یمن نشان دهند.
پنج شنبه ۱۰ آیان ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸:۱۴
یادداشت|

بقاى جمهورى اسلامى در حالى به‌ واسطه عاشورا تضمین مى‌شود كه انقلاب اسلامى نیز تأثیر زیادى بر سرعت گسترش و بالندگى مجالس و مراسم‌های حسینى داشته و دارد.
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷:۵۱
یادداشت | معتاد فضای مجازی
بخش دوم؛

رها ساختن افسار وقت و زمان، باعث چیرگی ابرهای تیره ناکامی و حسرت دائمی بر افق زندگی می شود.
دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶:۴۵
ریشه بسیاری از نابسامانی‌ها
یادداشت؛

در حال حاضر یکی از اصلی‌ترین مشکلات کشور که ریشه بسیاری از نابسامانی‌ها است موضوع سوء مدیریت در برخی از دستگاه‌های اجرایی کشور است...
شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۲:۱۱
یادداشت | ایران و دستی که نمک ندارد!

اظهارشگفت انگیز اخیر حیدر العبادی در باب همراهی با تحریم های وضع شده آمریکا علیه ایران گویای آن است که سیاستمداران هر گز عنصر مذهبی را جایگزین منافع ملی نمی کنند و در قبال کمک های همه جانبه ایران اسلامی به آغوش استکبار روی می آورد.
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۵:۰۰
یادداشت | وقف حوزه‌ایم، وقفه جایز نیست
درنگی بر تعطیلات بی پایان؛

مراكز بزرگ علمي دنيا كرسي‌های تخصصي در زمينه تفكرات شيعي برگزار و رشته هاي تخصصي ايجاد كرده‌اند؛ چون تفكر شيعي است كه از ديرباز سر ناسازگاري با جريان استعمار دارد.
یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲:۳۶
یادداشت| ۲ ابرپروژه تربیتی در مسیر انسان‌ها
بازشناسی نظام آموزشی کشور(۲)؛

انسان ها با یک مبارزه و مسابقه جدی و فراگیر مواجه هستند و چیزی به نام بی طرفی و عزلت گزینی نداریم. پس بی طرف بودن یک شعار فانتزی و متوهمانه بیش نیست.
شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴:۰۱
یادداشت| اقتصاد و حجاب از یک زاویه

مشکلات و اقتصادی و معیشتی دارای تأثیرات منفی شدیدی بر باورها و آرمان‌های افراد در زندگی است؛ تا آنجا که در بسیاری از افراد سبب می‌شود که نسبت به مسائل دینی خود از جمله حجاب بی‌اعتنا شوند.
شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱:۵۴
چالش های پیش روی دولت جدید عراق

عراق، سرزمینی است که آبستن حوادث بسیاری از دوران صدر اسلام تا به امروز بوده و مردمان آن نیز در زیر چکمه های ظالمان لگدمال شده اند؛ عراقی ها پس از سقوط حزب بعث بر این باور بودند که دموکراسی واقعی را خواهند دید، غافل از آنکه نه تنها خبری از دموکراسی نبود و اگر هم بود لذت آن را در سایه اطماع خارجی، فساد، چپاول بیت المال، ظهور تروریست ها، کشتار بی رحمانه، عدم ارائه حداقل خدمات رفاهی و عمومی نچشیدند.
پنج شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴:۲۵
یادداشت | عصر
بررسی اجمالی ۳ جهاد قرآنی؛

عده ای به اشتباه فکر می کنند که جهاد همان "میلیتاریسم" قرن ۲۰ است؛ اما با توجه به آنچه گذشت مراد از جهاد صرفا قتال در میدان نظامی و جنگ سخت نیست.
سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳:۵۷
یادداشت | افکار عمومی در محاق

افکار عمومی در انتظار برخورد قاطع و صریح و شفاف با اخلال گران اقتصادی هستند و چشم و گوش را تیز کرده اند که ببینند آیا اقدامی صورت می گیرد یا خیر.
سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹:۴۸
یادداشت| مذاکره با ترامپ؛ معقول یا ممنوع

شماری از فعالان سیاسی تاکید دارند جمهوری اسلامی چاره ای ندارد مگر این که به مذاکره با ترامپ تن دهد و در نهایت شرایط مایک پمپئو، وزیر خارجه اش را بپذیرد.
دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴:۰۳
معنای
خودمانی با شما؛

در فضای حقیقی و فضای مجازی بسیار می شنویم «می خواهم خودم باشم» روی این شعار بسیار بحث دارم.
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱:۵۵
یادداشت | تواضع در کلام امام رضا

وقتی فرد، منشأ اموری مثل نسب، خلقت، ثروت، علم، قدرت و مقام را خود بداند و توجه به این نداشته باشد که تمامی این امور یا خارج از ذات انسان یا فانی و تباه شدنی است کم کم زمینه شکل گیری تکبر رخ می‌دهد.
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹:۱۳