Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا
دوشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۷ Monday, November 19, 2018 - ساعت:
کلیه اخبار مرتبط با واژه عید فطر
عید فطر پاداش یک ماه عبادت بندگان صالح خدا است
معاون ارتباطات حوزوی و امور فرهنگی آستان قدس رضوی:

حجت‌الاسلام فرازی نیا با بیان این که عید سعید فطر پاداش یک ماه بندگی و عبادت بندگان صالح خدا است، گفت: سحرخیزی در ماه ضیافت الهی، فضیلت نماز اول وقت، انس با قرآن کریم و فیض بهره مندی از معارف رمضان از دستاورد های ماه میهمانی خدا است.
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۹:۵۱
عید فطر جشن پیروزی در جهاد اکبر است
پژوهشگر حوزوی:

حجت الاسلام والمسلمین مظاهری با بیان این که عید فطر روز پیروزی انسان بر نفس امّاره است، گفت: انسان در این روز شیاطین درون و برون را از خود دور کرده و به موفقیت بزرگ در جهاد اکبر دست پیدا می کند.
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱:۰۰
دیدار مسؤولان نظام و سفرای  اسلامی با رهبر انقلاب
به مناسبت عید فطر صورت گرفت؛

به مناسبت عید سعید فطر،‌ جمعی از مسؤولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم، صبح امروز در حسینیه‌ امام خمینی (ره) با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲:۳۱
حربه داعش دامان آل سعود را گرفت
آیت الله مجتهد شبستری:

امام جمعه تبریز با اشاره به انفجار های خونین بغداد و همچنین مدینه منوره، گفت: ظلم در این دنیا بی پاسخ نخواهد ماند و امروز شاهد بازگشت حربه داعش به خود آل سعود هستیم.
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲:۲۳
عید فطر پاداش الهی برای یک ماه روزه‌داری است
عضو هیأت علمی جامعه المصطفی العالمیه:

حجت الاسلام والمسلمین زینتی با بیان این‌که عید فطر پاداش الهی برای یک ماه روزه داری است، گفت: اهل بیت(ع) در این روز فرخنده و مبارک، لباس نو بر تن می کردند، عطر می زدند و به یکدیگر شادباش می گفتند.
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳:۱۵
پدیده زشت دریافت‎های نامشروع؛ نتیجه ترویج تجمل و اشرافی‌گری/ وظیفه مسؤولان، عزل و مجازات متخلفان و بازگرداندن اموال به بیت‌المال است
رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید سعید فطر مطرح کردند؛

رهبر معظم انقلاب یکی از علل وقوع پدیده زشت حقوقهای نامشروع را آسیب های ناشی از «مستی اشرافی‌گری» دانستند و تأکید کردند: هنگامی که در جامعه، «اشرافی‌گری، اسراف و تجمل»، ترویج می‌شود، نتیجه آن بروز پدیده‌های زشتی همچون دریافت های نامشروع است.
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲:۱۷
لزوم حفظ دستاوردهای ماه رمضان در طول سال
آیت الله مقتدایی تبیین کرد؛

نماینده مجلس خبرگان رهبری ضمن بیان اهمیت و جایگاه عید سعید فطر گفت: طبق روایت، اگر کسی عبادت زیادی انجام داده باشد، اما تقوا نداشته باشد، اعمالش قبول نیست؛ باید سعی کنیم امساکی که برای ماه مبارک رمضان داشته ایم را برای سایر ماه ها نیز حفظ کنیم.
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۸:۴۳
ضرورت شناسایی افراد مستمند برای پرداخت زکات فطریه
حجت الاسلام و المسلمین وحید پور مطرح کرد؛

سخنران حرم حضرت معصومه(س) با بیان این‌‌که فقیر توان اداره زندگی را طبق شأن خود ندارد، گفت: چون بیشتر این فقرا تحت پوشش کمیته امداد و نهادهای حمایتی نیستند بهتر است که آن‌ها را شناسایی کرده و به صورت مستقیم زکات فطریه خود را پرداخت کنیم.
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷:۵۱
حصر و ناامنی آل صهیون از تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب است
حجت الاسلام و المسلمین سعیدی:

تولیت آستان مقدس قم با بیان این‌‌که شعار از نیل تا فرات صهیونیست امروز در محدوده نواز غزه خاموش شده است، گفت: صهیونیست‌ها به برکت انقلاب اسلامی و تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب و مقاومت گروه‌های فلسطینی در منطقه خودشان محصور شده‌ و احساس نا امنی می‌کنند.
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸:۵۱
تکیه به غرب زمینه پیشرفت کشور نمی شود
امام جمعه آمل:

امام جمعه آمل گفت: ضرورت دارد مراقب فتنه انگیزان باشیم و عده ای خواسته یا ناخواسته می خواهند در این مسیر گام بردارند که نیازمند هوشیاری است.
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸:۰۶
وحدت و تقوا بزرگ‌ترین درس عید فطر است
امام جمعه اردبیل:

امام جمعه اردبیل، عید فطر را جشن بزرگ برای بندگان خدا دانست و گفت: از این روز فصل جدیدی به روی مومنان گشوده شده و با تداوم این بندگی باید همچنان در مسیر اطلاعت از پروردگار متعال قدم برداشت.
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰:۱۱
 اسلام برای اعیاد برنامه دارد
حجت الاسلام میرزا‌محمدی:

استاد حوزه علمیه با اشاره به اعیاد مذهبی، گفت: اسلام برای تمام ابعاد وجودی انسان برنامه‌ جامعی دارد عملکرد ضعیف برخی از افراد و رسانه‌ها سبب به وجود آمدن شبهات و هجمه‌ها در دین تشیع شده است.
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹:۳۷
نماز عید سعید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه شد
در مصلای امام خمینی؛

مردم پایتخت نماز عید فطر را به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلای امام خمینی (ره) تهران اقامه کردند.
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵:۲۵
آیت الله سیستانی چهارشنبه را عید فطر اعلام کرد

حضرت آیت الله سیستانی طی پیامی اعلام کرد که فردا چهارشنبه عید سعید فطر است.
سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۰:۵۷
عید فطر تجلی همبستگی و اتحاد در جهان اسلام است
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه:

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با بیان اینکه عید فطر تجلی همبستگی و اتحاد در جهان اسلام است، گفت: عید فطر سراسر نیکی و مایه شادمانی و وحدت مسلمانان بوده و موجب سرخوردگی تفرقه افکنان و دشمنان اسلام است.
سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۰:۰۰