Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ Friday, October 19, 2018 - ساعت:
کلیه اخبار مرتبط با واژه امام حسین(ع)
نتیجه جامعه دنیامدار، تأمین امنیت کفار است
آیت‌الله میرباقری:

مدرس حوزه علمیه می‌گوید: وقتی شهر و جامعه‌ای بر مدار دنیا ساخته شد، نظام ارزش‌هایش تجسد روح ولات کفر و فرعون‌ها است. در این شهر فُساق قیمت دارند؛ اما اولیاءخدا قیمت ندارند. کفر امنیت دارد و ایمان امنیت ندارد.
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۰:۰۰
مستنداتی برای حضور دختری به نام «رقیه بنت الحسین» در تاریخ

عده‌ای با تشکیک وجود دختری به نام رقیه در میان فرزندان امام حسین(ع) زندگی غمبار و پراندوه این دختر کوچک را زیر سئوال می‌برند، اما این مستندات نشان می‌دهد که رقیه بنت‌الحسین به عنوان یکی از شهود مظلوم واقعه کربلا حیات داشته است.
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰:۰۰
تمدن غرب با ترویج بساط لهو می‌خواهد دور امام زمان را خالی کند
آیت‌الله میرباقری:

مدرس حوزه علمیه می‌گوید: جبهه امام زمان را می‌‏خواهند با لهو و تجارت متلاشی کنند. کل عالم را لهو و تجارت می‌­کنند. یک بنا و تمدنی درست می‌‏کنند که سراسرش لهو و تجارت است تا مردم را پراکنده کنند و یک عده‌ای هم پراکنده می‌‏شوند.
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۰:۰۰
طلوع فجر بطور معجزه‌آسا از افق اربعین می‌تابد
آیت‌الله میرعظیمی:

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه معنویت زیارت اربعین توشه معنوی یک سال مؤمنان است، گفت: آفتاب اسلام در وعده خداوند در سوره فجر دوباره در میان همه جاهلیتِ دوران و مستکبران که در حال مانور و قدرت‌نمایی هستند، در قالب اربعین بسیار زیبا جلوه کرده است.
یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۰:۰۰
آیا می‌شود امام حسین را دوست داشت، اما مشتاق زیارتش نبود؟
از روایات پاسخ بگیرید؛

علاقه به امام حسین(ع) در کنار علاقه به زیارت ایشان ذکر شده است و نمی‌شود کسی به امام حسین(ع) علاقه‌مند باشد، اما مشتاق زیارتش نباشد.
شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵:۰۰
بعضی وقت‌ها منافقین از رسول‌الله هم انقلابی‌تر می‌شوند!
آیت‌الله میرباقری:

مدرس حوزه علمیه گفت: منافقین به حسب ظاهر ممکن است زهد داشته باشند، از عدالت طرفداری ‏کنند، چهره انقلابی به خود بگیرند و یک خط در میان مواضع به اصطلاح انقلابی‌تر از وجود مقدس نبی‌اکرم بگیرند.
پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۰:۰۰
اربعین خار چشم دشمن است
حجت الاسلام والمسلمین مومنی:

کارشناس دینی گفت: دشمن می‌خواهد نام امام حسین(ع) را که مصداق وجه رب است، محو کند و مردم عراق و ایران را در مقابل یکدیگر قرار دهد اما درک نمی‌کند که اربعین وجه اتصال و خار چشم دشمن است.
پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸:۰۴
کفران نعمت ولایت در غدیر، باعث ابتلای کوفیان به یزیدیان شد
حجت‌الاسلام پیروزمند:

عضو هیأت علمی فرهنگستان علوم اسلامی گفت: مردمی که در غدیر خم در قبال نعمت ولایت امیرالمومنین(ع) ناسپاسی کردند، طبیعی بود که به کسی همچون یزید ملعون و حجاج بن یوسف‌ها و مروان بن حکم‌ها مبتلا بشوند.
پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۵:۰۰
نور امام حسین جامعه را پاک می‌کند
حجت الاسلام والمسلمین مومنی:

کارشناس دینی گفت: هیچ چیزی مانند روضه امام حسین(ع) نمی‌تواند زنگار دل را از بین ببرد؛ نور امام حسین(ع) جامعه را پاک می‌کند و در یک لحظه انسان را از قعر به اوج می‌رساند.
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳:۴۳
چرا ایرانیان در کربلا به یاری امام حسین نرفتند؟
بررسی شبهاتی درباره واقعه محرم ۶۱هجری؛

بررسی شبهات و ابهامات تاریخی درباره محرم سال ۶۱هجری به ما کمک می‌کند درک وسیع‌تر و صحیح‌تری از آموزه‌های کربلایی داشته باشیم.
سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰:۰۰
نمازی که مردم را از پیرامون امام پراکنده کند، لهو است
آیت‌الله میرباقری:

مدرس حوزه علمیه می‌گوید: صبح عاشورا لشکر سیدالشهداء به امامت ایشان نماز جماعت خواندند. لشکر عمر سعد هم به امامت عمر سعد نماز خواندند؛ آیا این لهو نیست که به وسیله همین نماز مردم را از حول امام حسین پراکنده کنند؟
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵:۰۰
حدیث نگاشت | فضیلت زیارت امام حسین

دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰:۰۰