Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ Thursday, July 19, 2018 - ساعت:
کلیه اخبار مرتبط با واژه سبک زندگی اسلامی
تقویت فرهنگ دینی و توجه به سبک زندگی اهل بیت راهبرد مدیریت جدید شهری است
معاون فرهنگی شهرداری مشهد در اعلام برنامه های دهه کرامت:

بختیاری تقویت فرهنگ دینی جامعه، توجه به سنت و سیره اهل بیت(ع) و آموزه های دینی را با توجه به نیاز روز مردم، رویکرد و راهبرد مدیریت جدید شهری در مناسبت های مذهبی در مشهد عنوان کرد و از مردمی کردن فعالیت های فرهنگی و مشارکت نهادهای مردمی در اجرای برنامه ها گفت.
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۶:۱۴
اسلام واقعی همان دستورات پیامبر و حضرت علی است
نماینده ولی فقیه در استان همدان:

آیت الله طه محمدی گفت: اسلام به عنوان خاتم همه ادیان، رهبری همچون حضرت علی اولین رهبر عالم تشیع دارد که در مقابل انجام گناه این طور قسم می خورد که اگر هفت اقلیم کره زمین را به نام ایشان بزنند هیچ گاه کوچک ترین گناهی را مرتکب نخواهد شد.
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶:۰۸
یادداشت | موانع ذهنی تحقق سبک زندگی نبوی
بخش دوم؛

گاهی یک تک مصراع ضررش برای یک ملت صدبار از وبا و طاعون بیشتر است. از آن تک مصراع‌های گمراه‌کننده در دنیا یکی همین است: «کار پاکان را قیاس از خود مگیر».
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۵:۵۴
نفوذ کلام امام صادق در جامعه زمینه ساز ایجاد سبک زندگی اسلامی بود
رییس مرکز فقهی جوادالائمه:

رییس مرکز فقهی جوادالائمه در بیان عظمت کرسی علم و دانش امام صادق(ع) به تعدادی از شاگردان مطرح ایشان اشاره کرد و در ادامه به نفوذ کلام امام در جامعه و سبک زندگی اسلامی برگرفته از این کلام پرداخت.
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۵:۳۷
یادداشت | موانع ذهنی تحقق
بخش اول؛

برای روشنفکران مسلمان در عصر ما مهم‌ترین مسئله‌ی اجتماعی «اسلام و مقتضیات زمان» است که این مسئله را واقعاً به‌صورت یک معمای لاینحل و به‌صورت یک تضاد آشتی‌ناپذیر می‌نگرند.
سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۶:۵۹
اجرای نسخه های غربی دردی از مردم دوا نمی کند ‌| مسؤولان به جای شعار دادن وضعیت اقتصاد را سامان دهند
حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی در گفت وگو با رسا:

استاد حوزه علمیه قم گفت: متأسفانه برخی از مسؤولان مدام تکرار می‌کنند که برای بهبود وضعیت اقتصادی برنامه دارند. این چه برنامه‌ای است که وضعیت معیشت مردم آنقدر باید اسفناک و دگرگون شود؟
چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵:۵۷
استفاده از ظرفیت فقه و فقاهت در ترویج سبک زندگی اسلامی ضروری است
امام جمعه شهرکرد:

حجت الاسلام و المسلمین نکونام با تأکید بر اینکه حاکم کردن نگاه فقاهت در بین جامعه به تدریج اثرات خوبی را به همراه خواهد داشت، گفت: باید از ظرفیت فقه و فقاهت در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی به معنای واقعی کلمه در استان بهره مند شویم و این نیازمند کار اساسی است.
پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲:۳۴
فست‌فودها عامل بیماری و نشاط‌‌‌ زدایی
استاد مشاور حوزه علمیه قم مطرح کرد؛

حجت الاسلام درخشان‌پور با اشاره به تأثیر تغذیه طبیعی و حلال در روح و روان انسان به بیان مهمترین راه‌های ایجاد نشاط و شادبی در جسم و روان انسان پرداخت.
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷:۴۱
اتحاد و همدلی مهمترین نیاز امروز کشور است
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با تأکید بر اینکه باید نمازهای جماعت و جمعه همیشه پر بار و پر شور برگزار شود، گفت: به یقین وحدت و همدلی که لازمه پیشرفت است با حضور در نماز جمعه و جماعت محقق خواهد شد.
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵:۱۳
پایبندی به برخی اعتقادات دینی در جامعه کاهش یافته است
استاد حوزه علمیه:

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه متأسفانه پایبندی به برخی اعتقادات دینی در جامعه کاهش یافته است، گفت: علت یابی و درمان کاهش پایبندی به اعتقادات دینی نیازمند پژوهش­های علمی است.
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰:۱۹
ضرورت شناخت ابعاد مختلف شخصیتی امام حسن
آیت الله طه محمدی مطرح کرد؛

امام جمعه همدان گفت: امام حسن(ع) با شجاعت، درک و عقل توانستند دشمن را شکست دهند و به این دلیل باید این شخصیت بزرگ را در تمام ابعاد به خوبی شناخت.
شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵:۴۲
جامعه امروز محتاج
حجت الاسلام حاج آقازاده تأکید کرد؛

استاد حوزه علمیه گفت: مردم امروزه می خواهند که سبک زندگی داشته باشند برای همین هنگامی که این موضوع و مسأله شان از سوی جامعه روحانیت پاسخ داده نشود به سوی گرایشات و فرقه های نوظهور می روند.
پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲:۴۰
سبک زندگی امام حسن الگویی برای عموم است
استاد اخلاق حوزه علمیه تبریز:

حجت الاسلام نوبری با بیان این‌که امام حسن عابدترین، زاهدترین و فاضل ترین مردم زمانه خود بود، گفت: سبک زندگی امام حسن الگویی برای عموم است.
پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱:۵۰
عبادت و ذکر مهارت معنوی برای کسب و تقویت آرامش است
حجت الاسلام رجالی:

قائم مقام نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران گفت: عبادت و ذکر به عنوان یک مهارت معنوی برای کسب و تقویت آرامش است؛ بسیاری از اولیای الهی این آرامش را درک کرده‌اند‌.
سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۴:۰۹
کلامی که سبب تحقیر و کوچک شدن دیگران شود اهانت است
استاد حوزه علمیه:

استاد حوزه علمیه با بیان این که درست زندگی کردن دشوار ولی بسیار شیرین و مورد رضایت خداوند است، گفت: کلام انسان اگر سبب تحقیر و کوچک شدن دیگران شود اهانت است.
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰:۲۶