Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا
پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ Thursday, April 19, 2018 - ساعت:
کلیه اخبار مرتبط با واژه عربستان سعودی
آشنایی با مرکز هدف‌گیری تامین مالی تروریسم (TFTC)
یادداشت؛

سال گذشته که ترامپ در اولین سفر خارجی خود به عربستان رفت همه نگاه‌ها متوجه قراردادهای نظامی امضا شده میان آمریکا و عربستان بود. اما در این سفر اتفاق مهم دیگری نیز افتاد که آن تاسیس مرکزی برای پیگیری تحریم‌های مالی و جرایم مالی بود.
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰:۰۰
توئیت | پاسخ جالب انصارالله به ولی‌عهد عربستان

محمد بن سلمان گفته بود «نیروهای قانونی یمن و نیروهای ائتلاف ۲۰ کیلومتر با صنعاء فاصله دارند و می‌توانند [همین] فردا زمینی به آن حمله کنند.
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۵:۰۰
استیصال آل سعود در یمن
ماجرای موشک های انصارالله و اتهامات واهی علیه ایران؛

در سومین سالگرد حمله نظامی ائتلاف سعودی به یمن، عربستان آماج حملات موشکی انصارالله قرار گرفته است. در پی این حمله، ریاض ادعای شکایت از تهران در شورای امنیت سازمان ملل را به اتهام دست داشتن تهران در ساخت و ارسال موشک به یمنی ها مطرح کرده است.
چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۵:۰۰
بن‌سلمان، شنا در ربع‌الخالی
یادداشت؛

با روی کار آمدن «محمدبن سلمان» اگرچه بر تعداد خبرها و تمرکز بیشتر نگاه‌ها به عربستان افزوده شده است، اما کماکان فقر اطلاعات درست از یک سو و چشم‌انداز این کشور از سوی دیگر در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۰:۰۰
 حضور بیش از دو هزار تفنگدار  آمریکایی نقض حاکمیت سوریه است
تحلیلگر مسائل بین الملل:

تحلیلگر مسائل بین الملل حضور بیش از دو هزار تفنگدار نیروی دریایی آمریکا در سوریه را نقض حاکمیت این کشور بیان کرد و گفت: این نیروها برای آموزش گروهک های تروریستی و کمک به ‌آنها است.
یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵:۴۳
دوشیدن سعودی این بار به بهانه سوریه
یادداشت؛

در حالی که فرماندهان نظامی آمریکا اخیرا از حضور بلندمدت و یا حتی افزایش شمار نظامیان این کشور در سوریه صحبت کرده‌اند، ترامپ برای چندمین بار پیاپی علنا از احتمال خروج سریع آمریکا از سوریه به دلیل هزینه‌های بالای نظامی سخن می گوید.
جمعه ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۵:۰۰
انتحار آل سعود!
یادداشت؛

روابط تنگاتنگ عربستان با رژیم صهیونیستی که پرده‌هایی از آن، طی سال‌های گذشته علنی شده بود، با اظهارات اخیر «بن سلمان»، در گفتگو با نشریه «آتلانتیک»، عریان‌تر شد و نشان داد که آل سعود و صهیونیست‌ها برای پر کردن جدول خود در منطقه، حساب ویژه‌ای بر روی یکدیگر بازکرده‌اند.
چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۰:۰۰
عدم توقف تجاوز سعودی موجب تشدید حملات موشکی می‎شود
مقام یمنی:

وزیر مشاور دولت یمن در امور گفت وگو و آشتی ملی این کشور، به دولت سعودی هشدار داد اگر تجاوز به یمن را متوقف نکند، به همان اندازه که شهرهای یمنی را بمباران می کند، حملات موشکی به شهرهای عربستان تشدید خواهد شد.
چهارشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷:۵۹
استمرار مردم‌کشی با هدف فروش سلاح | دوشیدن گاو سعودی به سبک آمریکایی + فیلم
به بهانه سومین سالگرد جنگ یمن؛

سعودی‌ها پس از سه سال در باتلاقی فرو رفته‌اند که برای رهایی از آن دست به دامان کشورهای مختلف شدند اما تا کنون تنها رسوایی برای مقامات سعودی به یادگار مانده است.
سه شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲:۴۵
عربستان و آمریکا در انتخابات پارلمانی ناامید خواهند شد
مقام ارشد حزب الله:

عضو شورای اجرایی حزب الله با اشاره به ناکامی‌های متعدد آمریکا و عربستان در منطقه تاکید کرد که نقشه آنان بار دیگر نیز در انتخبات پیش رو شکست خواهد خورد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۱:۲۹
توئیت | زنان ایرانی خلبان می‌شوند

علیزاده: در حالیکه زنان سعودی «هنوز» حق رانندگی ندارند، ایران ایر آگهی استخدام خلبان زن داده.
پنج شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰:۰۰
تعمیق شکاف سعودی– اماراتی با ترکیه
یادداشت؛

محمد بن سلمان، کمتر از یک هفته قبل و در جریان سفرش به مصر و در جمع سردبیران روزنامه‌های مصری، ترکیه را متهم به احیای امپراطوری عثمانی کرد و در کنار ایران و گروه‌های مذهبی به ادعای او افراطی قرار داد و با این چینش، عمق اختلافات خود را با رجب طیب اردوغان، برای نخستین بار علنی کرد.
پنج شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۵:۱۰:۰۰
اینستاگرام | فروشندگان سلاح به رژیم سعودی

آمریکا، انگلیس، اسپانیا، سوییس، سوئد، ترکیه، کانادا و فنلاند جزو کشورهای صادر کننده سلاح به عربستان سعودی می‌باشند.
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۵:۰۰
هشدار حزب الله به آمریکا و عربستان سعودی

رییس شوارای اجرایی حزب الله با هشدار به آمریکا و عربستان سعودی تصریح کرد که حزب الله اجازه توطئه‌گری را به مزدوران داخلی و خارجی نخواهد داد.
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۵:۴۷
زد و بند السیسی با بن سلمان
یادداشت؛

بدر العساکر، مدیر دفتر ولیعهد و وزیر دفاع آل‌سعود، وقتی که سه جنگنده مصری را در آسمان دید آن‌قدر ذوق‌زده شده بود که بی‌معطلی در صفحه توئیتر خود بنویسد: «جنگنده‌‌‌‌ها به استقبال از هواپیمای محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، در هنگام ورودش به حریم هوایی مصر رفتند.»
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۰:۰۰