Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ Tuesday, July 17, 2018 - ساعت:
کلیه اخبار مرتبط با واژه عربستان سعودی
سنگ‌اندازی ریاض در مسیر تشکیل کابینه لبنان
یادداشت؛

سعد حریری نزدیک به سه هفته قبل گفته بود که به معادله نهایی برای تشکیل دولت نزدیک شده و تنها برخی رایزنی‌های جزئی در مورد اعطای پست‌های وزارتی باقی مانده است.
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۱:۵۶
یادداشتک | منافقین در حجله سعودی

مثلث شوم عربستان و رژیم صهیونیستی و آمریکا در منطقه، هنوز در شوک شکست دولت اسرائیلی عراق و شام یعنی داعش است و می خواهد نسخه پیچی سوری اش را برای ایرانستان کردن ایران اسلامی اجرا کند.
پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶:۴۷
پیامدهای تاکتیکی و راهبردی سکوهای زیرزمینی پرتاب موشک در یمن
دیدگاه؛

در کل می توان سیستم موشکی زیرزمینی انصارالله را به عنوان مهمترین متغیر تاثیرگذار در سال ۲۰۱۸ در جریان نبرد با متجاوزان دانست.
پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵:۰۰
سازمان ملل و معامله بر سر خون یمنی ها
دیدگاه؛

ارتش و کمیته های مردمی یمن از «سکوهای موشکی زیرزمینی» خود رونمایی کرده اند؛ دستاوردی که موجی از ترس و وحشت را بر صفوف متجاوزان سعودی ـ اماراتی حاکم ساخته است.
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۵:۰۰
ارزیابی توقعات آمریکا از عربستان
دیدگاه؛

یکی از اتفاقات عجیبی که در روزهای اخیر افتاده است، درخواست دونالد ترامپ از عربستان سعودی برای آماده سازی ظرفیت های نفتی این کشور به منظور افزایش تولید نفت این کشور به اندازه ۲ میلیون بشکه بیشتر در روز است.
چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲:۱۶
دستاورد سازی
یادداشت؛

برخلاف آنچه منابع سعودی ادعا می کنند نهادهای معتبر بین المللی معتقدند که عربستان هیچ ظرفیت اضافی برای عرضه نفت بیشتر ندارد که بر اساس آن بتواند قیمت نفت را کاهش دهد.
دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰:۰۰
فروپاشی «ائتلاف سعودی» آغاز شده است؟
دیدگاه؛

پس از مدتی مشخص شد که بسیاری از کشورهای عضو ائتلاف سعودی علیه یمن تنها مشارکت اسمی در ائتلاف دارند و هیچ نقش مهم و مؤثری را در قالب این ائتلاف ایفا نمی‌کنند.
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۹:۰۱
دومینوی خروج از ائتلاف علیه یمن
یاران عربستان به ریاض پشت می کنند؛

محمد سبو، وزیر دفاع مالزی با اشاره به اینکه این کشور علاقه ای برای حضور در مناقشات موجود در منطقه خلیج فارس ندارد، گفت: در حال ارزیابی خارج کردن نیروهایمان از عربستان سعودی که اقدام به بمباران یمن می کند هستیم.
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۵:۳۹
ابعاد نبرد الحدیده
یادداشت؛

حملات نیروهای ائتلاف سعودی به بندر استراتژیک «الحدیده» واقع در ۲۲۵ کیلومتری شهر صنعا، بحران ۴۰ ماهه یمن را وارد مرحله جدیدی کرد چراکه این نبرد نابرابر، سرنوشت بحران یمن را رقم خواهد زد.
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۵:۵۶
یمن وجه‌المصالحه معاملات منطقه‌ای قدرت‌های غربی
یادداشت؛

ائتلاف متجاوز هدف از اشغال بندرالحدیده را مقابله با ارسال سلاح به حوثی‌ها اعلام کرده است حال آنکه همین الان هم این بندر در محاصره دریایی کشتی‌های این ائتلاف قرار دارد و هرگونه محموله قبل از ارسال به بندر تحت بازرسی قرار می‌گیرد.
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹:۱۳
نبرد الحدیده و تمسک ائتلاف سعودی به جنگ رسانه ای
دیدگاه؛

ائتلاف سعودی با تجاوز به یمن در سه سال گذشته باعث نابودی زیرساخت های این کشور شده و یمن را در یک محاصره شدید قرارداده است. در شرایط کنونی تنها راه ارتباطی مردم یمن با جهان خارج برای تامین موادغذایی و دارویی بندر الحدیده در غرب یمن است.
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۵:۵۳
اکنون نوبت «ثبات سیاسی» است
عراق همچنان در مسیر «دموکراسی»؛

پس از برگزاری انتخابات پارلمانی سال جاری میلادی در عراق شاهد آن بودیم که اصطلاح جدیدی وارد فرهنگ سیاسی این کشور شد و آن نیز دولت «اغلبیت ملی» است.
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۵:۰۰
جنگ الحدیده و پاسخ مردان زبرالحدید
یادداشت؛

هیچ‌کس در این تردیدی ندارد که جنگ علیه یمن، بار گرانی بر دوش رژیم سعودی است و تقریباً هیچ کس هم تردید ندارد که «ریاض» راهی برای غلبه بر «صنعا» پیش‌رو ندارد.
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۵:۰۰
عاقبت ترک زیارت خانه خدا از نگاه روایات
کارشناس دینی مطرح کرد؛

حجت الاسلام میرباقری گفت: برخی با ایجاد شبهه، خطاب به کسی که عزم سفر حج دارد می‌گویند، چرا می خواهید جیب آل سعود را پر کنید؛ در حالی که روایت است اگر ترکِ خانه خدا کردید، بدانید مهلت داده نمی‌شوید.
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۳:۲۴
عربستان خطر جدی برای ثبات سیاسی لبنان است
عضو ارشد حزب الله:

عضو شورای مرکزی حزب الله با اشاره به شکست سعودی‌ها در رویارویی با محور مقاومت، عربستان را تهدیدی جدی برای امنیت و ثبات لبنان دانست.
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳:۳۶