پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ Thursday, August 17, 2017 - ساعت:
کلیه اخبار مرتبط با واژه مکارم
رفتارشناسی رسانه های بیگانه در مواجهه با اسلام/ در مقابل رسانه‌های بیگانه منفعل نباشیم
آیت الله مکارم شیرازی تبیین کرد؛

حضرت آ‌یت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: در مقابل رسانه‌های بیگانه نباید حالت انفعالی داشت بلکه باید سرمایه‌گذاری در سالم‌سازی فضاهای مجازی را موردتوجه قرار داد.
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۷:۰۶
مقاومت در برابر تحریم ها؛ رمز غلبه بر مشکلات اقتصادی
آیت الله مکارم شیرازی مطرح کرد؛

حضرت ‌آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که دشمنان برای غلبه بر نظام اسلامی دست به هر توطئه‌ای می‌زنند، گفت: امروز استکبار جهانی انواع تحریم‌ها و محدودیت‌ها را در مورد ایران در نظر گرفته تا جلوی مسیر پیشرفت کشور را بگیرد.
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۲:۳۱
سلوک عاشورایی شهدای مدافع حرم
آیت الله مکارم شیرازی تبیین کرد؛

حضرت آ‌یت الله مکارم شیرازی به تبیین سلوک عاشورایی شهدای مدافع حرم پرداخت و گفت: باید دانست شعار و هدف «هیهات منا الذله» کهنه نمی‌شود.
یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰:۴۳
واکنش دفتر آیت الله مکارم به اتهامات رسانه های خارجی

دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی در بیانیه ای نسبت به دروغ ها و اتهامات اخیر رسانه های خارجی نسبت به این مرجع تقلید واکنش نشان داد.
یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶:۲۴
افتتاح دفتر آیت الله مکارم شیرازی در مدینه و مکه

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که دفتر این مرجع تقلید در مدینه منوره و مکه مکرمه افتتاح شده است.
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹:۱۴
بازشناسی ماهیت و رسالت خبرنگاری
آیت الله مکارم شیرازی تبیین کرد؛

حضرت ‌آیت الله مکارم گفت: رسالت خبرنگارى بر مبنای معنى عرفى که خبر واقعيّتى را بيان مى كند و حوادثى كه آشكارا در سطح جامعه اتفاق می افتد را شرح می دهد؛ مبدأ معرفت و آگاهى بسيار عظيم به شمار می آید.
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۷:۳۴
شکوه کرامت انسانی در سیره رضوی
آیت الله مکارم شیرازی تبیین کرد؛

حضرت ‌آیت الله مکارم گفت: نمونه های عینی و مصادیق بارز کرامت انسانی منبعث از سیره عملی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و از جمله معارف ناب شیعی است لذا باید با پیروی آگاهانه انسان به اوج معرفت و كرامت‏ انسانى‏ رهنمون می شود.
یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۰۸:۱۶
سيري در منظومه اخلاقي امام رضا از نگاه آیت‌الله مکارم شیرازی

حضرت ‌آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد که در ایام ولادت امام رضا(ع) لزوم الگو پذیری شیعیان از جاذبه های اخلاقی و تربیتی این امام رئوف بیش از پیش احساس می شود و باید سیره ایشان را الگو قرار داد.
شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳:۴۱
 سبک زندگی رضوی از منظر آ‌یت الله مکارم شیرازی

حضرت آ‌یت الله مکارم شیرازی گفت: در عصری به سر می بریم که ضرورت پایه ریزی سبک زندگی صحیح اسلامی به شدت احساس می شود زیرا عادت به تکرار زندگی روزمره، شناخت مفهوم واقعی زندگی را در هاله ای از ابهام و سرگردانی قرار داده است.
پنج شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰:۰۳
الزامات و بایسته های تکریم و بزرگداشت امامزادگان
آیت الله مکارم شیرازی تبیین کرد؛

حضرت ‌آیت الله مکارم گفت: امامزادگان به عنوان مبلغ فرهنگ ایمانی و رسولان نشر ولایت اهل بیت (ع) در سراسر کشور پناهگاهی برای مردم به شمار می‌روند و مردم در هنگام سختی به منظور واسطه قرار دادن این بزرگان به قبور مطهر آنان مراجعه می‌کنند.
یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۶:۵۱
آیت الله مشکینی در حوادث بسیار  پیچیده انقلاب باشهامت ایستاد / یاد او در تاریخ حوزه و انقلاب به یادگار خواهد ماند
آیت الله مکارم شیرازی:

حضرت آ‌یت الله مکارم تأکید کرد: بعد از انقلاب شخصیت انقلابی او آشکار شد و در حوادث بسیار مهم و پیچیده انقلاب، در مقابل طوفان‌هایی که در آن زمان بود باشهامت ایستاد و از خود فداکاری بی‌نظیری نشان داد.
جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰:۰۰
بازشناسی سبک زندگی امام صادق
آیت الله مکارم شیرازی مطرح کرد؛

حضرت آ‌یت الله مکارم گفت: باید دانست مشكلات فردی و اجتماعی جز با مدارا كردن طرفين و عفو و گذشت و رعايت اصول عدالت، حل نخواهد شد. لذا در حالات اهل بیت بسیار نقل شده است که با دیگران مدارا می کردند.
پنج شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴:۰۶
الزامات راهبردی حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر
آیت الله مکارم شیرازی تبیین کرد؛

حضرت آ‌یت الله مکارم شیرازی گفت: مسأله امر به معروف و نهى از منكر كه نوعى نظارت عمومى بر كل جامعه به وسيله كل جامعه است حاکی از مسؤوليت متقابل براى همه افراد در برابر هرگونه مفسده اجتماعى است.
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۵:۳۷
حمله کنندگان به شورای نگهبان در پی حذف آن هستند
آیت الله مکارم شیرازی:

حضرت آ‌یت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: آنهایی که به بهانه های مختلف به شورای نگهبان حمله می کنند حذف این شورا را می خواهند؛ خیال نکنیم اگر از مواضع شرعی و دینی کوتاه بیاییم حملات کمتر می شود بلکه شورای محترم نگهبان باید محکم تر بایستد.
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۱:۳۷
حفظ کرامت  زنان در پرتو زیبایی حجاب و عفاف
آیت الله مکارم مطرح کرد؛

حضرت آ‌یت الله مکارم شیرازی گفت: مسأله «ابتذال زن» و «سقوط شخصيت او» از جمله چالش های مهم عصر کنونی است كه نيازى به ارقام و آمار ندارد.
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۰:۳۳