Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ Friday, July 20, 2018 - ساعت:
کلیه اخبار مرتبط با واژه نقض برجام
این «پازل» همچنان تکمیل می‌شود
یادداشت؛

ارائه بسته پیشنهادی اخیر اروپا به ایران و اعتراض بسیاری از مقامات کشورمان از جمله شخص رییس‌جمهور به محتویات این بسته، مولد نگرانی‌‌های تازه‌ای در میان طرفداران «برجام اروپایی» بوده است.
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰:۰۰
پاس‌کاری‌کافی است؛ گل بزنید
یادداشت؛

در سومین سالگرد توافقی که از ابتدا مرده و عفونت‌زده متولد شد - و با وجود همه عبرت‌های برجام- دولت ما همچنان در تکاپوست با همین اروپا که نوک پیکان ناتو است، معامله و شراکت کند!
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵:۰۰
پس تدبیرتان کجاست؟
یادداشت؛

بازی برجامی جدید غرب برای این است که به زعم خود بتوانند ایران را به تمکین برای مذاکره جدید و پذیرش شروطی وا دارند که به اذعان خود امریکایی‌ها کمتر از براندازی نظام نیست.
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰:۰۰
فریب ژست برجامی دموکرات‌ها را نخوریم!
سرمقاله؛

بدیهی است که در این معادله، تفاوتی میان دولت فعلی و دولت قبلی آمریکا وجود ندارد و هر دوی آنها، باید به عنوان دولت‌هایی عهد شکن و غیر قابل اعتماد مورد شناسایی دستگاه دیپلماسی ما قرار بگیرند.
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰:۰۰
هیاهوی حاشیه‌ها برای عبور بی‌سروصدا از سومین سالگرد برجام
گزارش؛

سه سال پیش در چنین روزهایی عده‌ای مشغول جشن و پایکوبی بودند و به مردم می‌گفتند سختی‌ها و مشکلات اقتصادی با امضای برجام به سر آمد و پایان‌پذیرفت! این جریان به مدد حاشیه‌های پرهیاهو در سومین سالگرد برجام از توافقی که مدعی بود توافق قرن است، بی‌سر و صدا عبور می‌کند.
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۰:۰۰
دیپلماسی و کنش راهبردی در فضای پسابرجام
دیدگاه؛

هیچ‌گاه دیپلماسی بدون حمایت راهبردی نمی‌تواند به نتایج و مطلوبیت‌های لازم نایل شود.حمایت فرماندهان نظامی ایران از رویکرد اعلام‌شده از سوی ریاست محترم جمهوری را می‌توان به‌عنوان پشتوانة دیپلماسی دانست.
پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۰:۰۰
وقت‌کشی اروپایی با بسته پر از خالی
یادداشت؛

بعد از دو ماه مشخص شد که اروپایی‌ها به هیچ وجه حاضر نیستند بابت ماندن ایران در برجام هزینه‌ای ولو اندک بپردازند و این دقیقاً همان چیزی بود که از ابتدا رهبر فرزانه انقلاب اسلامی پیش‌بینی کرده بودند.
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۰:۰۰
هشدار درباره لوزان اروپایی
یادداشت؛

اکنون زمان آن است که آقای روحانی به حرف‌‌های خود عمل کند. اروپا با این رفتار عملا یک بار دیگر نشان داد پس پرده توافقاتی با آمریکا دارد و در پروژه تشدید تاثیر تحریم‌ها بر ایران ذی‌نفع است.
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰:۰۰
آبی از اروپا گرم نشد کشور را بیش از این معطل نکنید
گزارش خبری تحلیلی؛

علی‌رغم اعتراف به رویکرد خسارت بار برجام از سوی مدعیان اصلاحات در ماههای گذشته، این جماعت با سانسور اظهارات روحانی مبنی بر مایوس‌کننده بودن بسته اروپا، برای چندمین بار ثابت کردند که بزک آمریکا و شرکای واشنگتن از هر امری برای این طیف بااهمیت‌تر است.
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۰:۰۰
تغییر محاسباتی
سرمقاله؛

گویا مذاكرات در وین به ترتیبی پیش رفته كه دو طرف توانسته‌اند در كلیات یا به عبارتی راه‌حل‌ها به توافق دست یابند و اجازه پیدا كنند كه پیرامون جزییات به چانه‌زنی ادامه دهند.
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۵:۰۰
هدف اصلی برجام کوتاه کردن دست ایران از سوریه بود
رییس قرارگاه راهبردی عمار:

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب گفت: در مذاکرات هسته‌ای درنهایت خداوند قضیه را معکوس کرد، می‌خواستند با برجام ما را از سوریه بازگردانند و هدف این بود که ما را از سوریه برگردانند؛ اما نتوانستند این کار را بکنند.
یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵:۴۴
طبخ برجام اروپایی با سس فرانسوی!
نگاه روز؛

مقامات اروپایی امروز پس از ۶۰ روز از اعلام خروج رسمی کاخ سفید از برجام، کماکان از «تعهدات» و نه تضمین‌های خود در این باره سخن می‌گویند! حتی مقامات اروپایی به صورتی کاملا عامدانه، از ترسیم مکانیسم‌های ابتدایی و حداقلی برای اجرایی شدن تعهدات برجامی خود اجتناب کرده‌اند.
یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۵:۰۰
درباره مواجهه با تحریم‌های پیش رو
یادداشت؛

تحرک بیشتر مفسدین اقتصادی مقارن با افزایش تحریم‌ها، یکی از مصائب اقتصاد کشورمان محسوب می‌شود و این در حالی است که در صورت مبارزه ریشه‌ای و واقعی با فساد و شفاف‌سازی، می‌توان تاب‌آوری اقتصاد را در مواجهه با تحریم‌های جدید افزایش داد.
پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۰:۰۰
کمترین واکنش در برابر ناکارآمدی ها، تغییر تیم اقتصادی است
دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی:

شاکری گفت: رییس جمهور حداقل باید تیم اقتصادی که با سیاست‌ها و رویکردهای تنش زا، وضعیت کشور را به این تلاطم رسانده‌ است، تغییر بدهد.
سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۲:۱۰
آخرین فرصت برجامی ایران به اروپا
یادداشت؛

بررسی بسته پیشنهادی اروپا با خط کشی به نام "منافع ملی" ، مهم ترین دغدغه ایست که باید آن را در برهه حساس فعلی مدنظر قرار داد. متاسفانه کشورهای اروپایی کارنامه خوبی در راستای حفظ توافق هسته ای از خود به جای نگذاشته اند.
دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵:۰۰