Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ Monday, December 10, 2018 - ساعت:
کلیه اخبار مرتبط با واژه نقض برجام
 فراخوان نامگذاری برای

همزمان با سومین سالروز انتشار تیتر "امضای کری تضمین است" ستاد گرامیداشت این روز برای نام‌گذاری این واقعه فراخوان داد.
یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲:۳۹
 اعتماد به اروپایی ها کار اشتباهی است
امام جمعه رشت:

حجت الاسلام والمسلمین فلاحتی با تأکید بر این که مسؤولان بدانند که اعتماد به اروپایی ها کار اشتباهی است، گفت: امروز اروپایی ها دنباله رو همان رفتار آمریکایی ها در موضوع برجام هستند.
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵:۲۲
ظریف در پارادوکسFATF ؟!
یادداشت؛

ظریف گفته بود: «آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود»، اما خارج شد. وی اصرار داشت اروپایی‌ها مثل کری برای اجرای تعهدات خود «تضمین می‌دهند» اما فدریکا موگرینی صراحتا اعلام کرد«تضمین نمی‌دهیم».
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۵:۰۰
سراب بعد از سراب
سر مقاله؛

از حدود هشت سال قبل که کشور در دوره اوبامای دموکرات گرفتار تحریم‌های آمریکا شد تا امروز، تمایل دولت‌ها این بود که به‌طور ناملموس یا ملموس، مقتضیات روزمره را به توافق‌های بیرونی گره بزنند.
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۵:۰۰
دستاورد برجام از «تقریبا هیچ» اوباما به «نزدیک صفر» ترامپ رسید!
گزارش خبری تحلیلی؛

عراقچی گفته است که «مزایای برجام نزدیک به صفر شده است». برجام هم در دولت اوبامای دموکراتِ باهوش! و مودب! و هم در دولت ترامپِ جمهوری‌خواهِ دیوانه و مزاحم، به صورت فاحش نقض شد. این روند که از اولین روز اجرای برجام آغاز شد، موجب شد تا تقریبا هیچ دستاوردی از این توافق عاید مردم کشورمان نشود.
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۰:۰۰
مسائل اقتصادی را امنیتی نکنید
یادداشت؛

خروج ایران از برجام فارغ از اینکه انجام بشود یا نشود، یک مسئله‌ای است که باید در حوزه اقتصاد و تجارت تعریف شود و نه در حوزه امنیت.
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۵:۰۰
اگر در اجرای برجام تعلل شود براساس منافع‌مان تصمیم می‌گیریم
عراقچی:

معاون سیاسی وزیر امور خارجه بر ضرورت تسریع در اجرای تعهدات سایر اعضای برجام و به خصوص اتحادیه اروپا تأکید کرد و گفت: در صورت تعلل در اجرای تعهدات، ایران براساس استقلال و منافع خود تصمیم می‌گیرد.
سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴:۰۸
انفعال دستگاه دیپلماسی مقابل فرانسه
دیدگاه؛

فرانسوی‌ها همچنان به بازی برجامی خود در زمین ایالات‌متحده آمریکا ادامه می‌دهند! در حالی که دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان اجرایی شده، مقامات کاخ الیزه همچنان با دستور پشت پرده وزیر خارجه دولت ترامپ، از اجرایی کردن و حتی ارائه بسته پیشنهادی موهوم خود سر باز زده‌اند!
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۵:۰۰
گام اول: خروج از شلختگی
یادداشت؛

اکنون تقریبا روشن شده است که اروپا نه اراده و نه انگیزه لازم را برای آنچه مقام‌های دولت آقای روحانی «ایستادن در مقابل تحریم‌های آمریکا» و «تضمین منافع اقتصادی ایران از برجام» می‌نامند، ندارد...
جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۰:۰۰
دستگاه دیپلماسی و سکوت در برابر تحقیر ملت ایران
یادداشت؛

وزیر خارجه انگلیس در حالی روز دوشنبه ۲۸ آبان به ایران سفر کرد و با مقامات کشورمان ملاقات داشت که فهرستی از ابهامات پیرامون این سفر، مطالبات نامشروع و درخواست‌های بی‌جا را با خود به همراه داشت.
پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۰:۰۰
«زمان نقره‌ای» برجام را احیا کنید
یادداشت؛

به‌راستی اروپا در فرصت هفت ماهه دوران پساخروج ترامپ از برجام چه اقدام مؤثری در جهت تأمین منافع حداقلی ایران انجام داده است که طرف ایرانی اصرار دارد، اجرای برجام را همچنان با مشارکت اروپا انجام دهیم؟
پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۵:۰۰
اقدام متقابل چه شد؟
سرمقاله؛

ما در برابر بدعهدی و نقض عهد آمریکا چه اقدامی کرده‌ایم؟ یکی از شروط ۹ گانه مقام معظم رهبری در پذیرش برجام این بود که با وضع هر گونه تحریم در هر سطح و به هر بهانه‌ای توسط هر یک از کشورهای طرف مذاکره، نقض برجام محسوب می‌شود و دولت موظف است اقدام متقابل نماید.
پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۰:۰۰
زمان طلایی مقابله با خروج آمریکا از برجام
یادداشت؛

در حالی که بر اساس تأکید مقام معظم رهبری می‌بایست استراتژی «توافق نکردن بهتر از توافق بد است» محور هر نوع تصمیم‌گیری در مذاکرات هسته‌ای قرار می‌گرفت؛ لیکن متاسفانه سیاستی که در برجام دنبال شد «انجام توافق به هر شکل ممکن» بود.
دوشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۵:۰۰
حجت الاسلام والمسلمین عباسی بهترین گزینه برای ریاست المصطفی بود
آیت الله مقتدایی:

آیت الله مقتدایی با تقدیر از خدمات نزدیک به دو دهه آیت الله اعرافی در این نهاد، حجت الاسلام والمسلمین عباسی را بهترین گزینه برای ریاست المصطفی از نگاه هیات امناء دانست.
شنبه ۲۶ آیان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵:۳۱
۱۳ آبان رفت، بسته اروپا نیامد!
گزارشی از خلف وعده اروپایی‌ها در ارائه تضمین‌ به ایران برای حفظ برجام و سکوت عجیب وزارت خارجه؛

ابوالفضل ظهره‌وند، سفیر پیشین ایران در ایتالیا : اروپا مجانی سوار گاری برجام شده است.
سه شنبه ۲۲ آیان ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۰:۰۰