Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا
جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷ Friday, November 16, 2018 - ساعت:
کلیه اخبار مرتبط با واژه مرگ
کمال طلبی از تمایلات فطری انسان است
آیت‌الله رشاد:

آیت‌الله رشاد کمال طلبی را یکی از تمایلات فطری انسان بیان کرد و گفت: کسانی که به حقیقت آخرت شناخت دارند و از فرصت‌های طلایی دنیا نهایت استفاده را می‌برند و هرگز از مرگ هراس ندارند.
دوشنبه ۲۱ آیان ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۹:۱۰
ياد مرگ براي مومن سبب نشاط و شادابي است
دبير جامعه روحانيت كاشان:

دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: ياد مرگ براي انسان هاي مومن سبب نشاط و شادابي و براي گناهكاران سبب غم و اندوه است و انساني كه قيامت خود را آباد كرده باشد تشنه مرگ است.
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳:۴۵
 یادداشت | تالار عزا یا دالان بدعت

امروزه شاهد ظهور پدیده ای نه چندان دلچسب در مراسم های ترحیم هستیم. حضور در تالارها و سالن همایش ها برای برگزاری غیرمتعارف آیین ترحیم یکی از ناهنجاری هایی است که دامنگیر جامعه شده است.
یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱:۲۹
یادداشت طلبگی |

یکی از رسومی‌ که سال‌ها جا افتاده است، پذیرایی بستگان مرحوم از کسانی است که در مراسم تدفین شرکت کرده‌اند. این رسمی است که بر خلاف آموزه‌های دینی است.
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱:۲۴
دنیا قفس مومن و بهشت انسان گناهکار است
رییس شواری سیاست‌گذاری حوزه علمیه استان تهران:

آیت‌الله رشاد با بیان اینکه دنیا قفس مومن و بهشت انسان گناهکار است، گفت: انسان گنهکار مرگ را فاجعه‌ای بزرگ و حادثه‌ای تلخ می‌داند در حالی که انسان مومن مرگ را تحولی برای رسیدن به آرامش تلقی می‌کند.
یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۸:۴۸
مبدأ قدرت نفس مومن، وجه الله است
استاد حوزه علمیه:

حجت الاسلام والمسلمین تقوایی گفت: جسد مومن از جنس نور است و سال‌ها پس از مرگ هم زیبا است و زیبا خواهد ماند؛ مبدا قدرتِ نفسِ مومن، وجه الله است.
پنج شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶:۴۰
معادباوری مهم ترین ویژگی علمای بزرگ است
حجت الاسلام عالمی:

استاد حوزه علمیه با بیان این که یکی از خصوصیات علما و بزرگان دینی خوف و خشیت از خداوند است، گفت: علمای بزرگ معادباور هستند و همین موضوع سبب شده است تا همه اعمال خویش را برای خداوند خالص کرده و به مقامات معنوی بالا و والا برسند.
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۵:۳۸
مراسم گرامیداشت آیت الله راستی کاشانی برگزار شد

مراسم گرامیداشت آیت الله راستی کاشانی با حضور شخصیت های برجسته حوزوی، علما، طلاب و روحانیون و همچنین عموم مردم در قم برگزار شد.
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۷:۱۰
محبت به دنيا مرگ را دشوار مي كند
دبير جامعه روحانيت كاشان:

دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: به هر اندازه كه از عمر انسان مي گذرد به همان اندازه نسبت به دنيا حريص تر مي شود در واقع مرگ را براي خودش سخت تر مي كند، از اين رو براي آسان شد مرگ بايد محبت دنيا را از خود دور كرد.
پنج شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷:۵۸
منبر و محراب بهترین روش تربیتی است
مدرس حوزه و دانشگاه:

مدرس حوزه و دانشگاه محراب و منبر را بهترین روش تربیتی برشمرد و گفت: نباید در هیئات فقط مداحی و روضه خوانی کرد بلکه باید به شعور حسینی هم پرداخت.
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲:۲۰
یادداشت |

دغدغه‌ی نامیرایی از پدرمان به ما ارث رسیده است؛ نگاهی به حکایت‌ها، متل‌ها، مثل‌ها، شعرها، داروها همه حاکی از اشتیاق بی‌پایان ما به نمردن است.
سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸:۱۴
ایمان خود را در سکرات مرگ چگونه حفظ کنیم؟

حجت‌‌الاسلام حسینی قمی با اشاره به سختی لحظات مرگ، به معرفی راهکاری برای حفظ ایمانیات در این حالت می‌پردازد.
پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۰:۰۰
مرحوم احمدی شخصیتی حقیقت طلب و متواضع بود
استاد حوزه و دانشگاه:

حجت الاسلام والمسلمین حاجی ابراهیم با بیان این‌که بزرگترین دغدغه حجت الاسلام والمسلمین احمدی انتقال معلومات خود به شاگردان و دانش‌جویان و رشد و تعالی آنها تا بالاترین مرتبه ممکن بود،گفت: این عالم بزرگ در مقام استادی واقعا شخصیتی حقیقت‌طلب، دلسوز و متواضع داشت.
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷:۵۰
آیات الهی برای دوری انسان از خطا و حرکت در مسیر صحیح است
دبير جامعه روحانيت كاشان:

دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: هدف از آیات الهی اين است كه وعده هاي خدا را براي بهشت و جهنم جدي بگيريم و براي رسيدن به بهشت و دور شدن از جهنم مراقب اعمال خود باشيم.
پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱:۳۷
یاد مرگ مانع از آلوده شدن انسان می شود
آیت الله مکارم شیرازی:

حضرت ‌آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که بزرگترین قدرت های عالم هم پایان دارد، گفت: مرگ را به عنوان واعظی خاموش هرگز نباید فراموش کرد تا انسان آلوده نشود.
جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۴:۱۸